Список депутатів, які голосували ЗА зняття поверхневого шару ґрунту на полонині Руна

16 депутатів Тур’є-Реметівської сільради 11.03.2025 р. на позачерговій сесії погодили зняття поверхневого шару ґрунту на полонині Руна, що анонсували закарпатські журналісти-розслідувачі. Про це повідомляє Save–Пікуй.

Ось повний перелік депутатів, які голосували ЗА це рішення:

Девіцька Надія Павлівна (голова)Багара Марія Михайлівна (секретарка сільради),

Крупчинський Борис Юрійович,Фекета Михайло Михайлович,

Протас Станіслав Станіславович (працює у ТОВ «Дастор-Ужгород», що належить свату Девіцької нардепу Горвату),

Лижечко Юрій Юрійович,

Янцо Ірина Теодорівна,

Урбан Юрій Юрійович (філія Ужгородське ЛГ),

Горіна Антон Антонович,

Дзамулич Юрій Іванович,

Діянич Сергій Михайлович (із структур “Вітропарків”, раніше сільрада),

Шулинець Маріанна Миколаївна (із структур “Вітропарків”),

Петрішко Микола Іванович,

Качур Руслан Васильович,

Машкаринець Васена Василівна (ЦНАП сільради),

Ярчич Петро Петрович (підтримав вперше, майбутній працівник КП сільради).

На прикладі кейсу ВЕС “Нижні Ворота” інформуємо, що під час перебування на будівельних майданчиках 6 вересня 2024 року, ми не змогли знайти місця де, ТОВки “УК Вітряні парки України”, що будують вітряки, складували верхній шар ґрунту відповідно до своїх зобов’язань згідно Звітів ОВД.

Цитуємо один з них справа в реєстрі 7500:

«Товщина зняття родючого шару ґрунту визначатиметься у відповідних розділах робочого проєктах землеустрою відповідно до товщини гумусових горизонтів та вмісту гумусу в них. Верхній шар ґрунту складується в кавальєри шляхом розроблення виїмок одноківшовими екскаваторами у зоні рекультивації. Ґрунтово-рослинний шар ґрунту складується окремо від ґрунтоутворюючих порід по різні боки траншеї.”.

«Таким чином, внаслідок проведення будівництва об’єкта планованої діяльності зазначені землі не зазнають змін у структурі рельєфу, екологічному стані ґрунтів іматеринських порід. Під час розміщення об’єкту планованої діяльності шкідливий вплив на ґрунти оцінюється як допустимий.»

Слід додати, що у жодному ОВД по ВЕС “Нижні Ворота” не був розроблений робочий проєкт землеустрою на зняття родючого шару ґрунту, про що було неодноразово було заявлено на громадських слуханнях,що модерувало Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та у Зауваженнях до Звітів ОВД з нашого боку.

У відповідності до вимог статті 52 Закону України «Про охорону земель» при проведенні гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов’язаних з порушенням ґрунтового покриву, відокремлена ґрунтова маса підлягає зняттю, складуванню, збереженню та перенесенню на порушені або малопродуктивні земельні ділянки відповідно до робочих проєктів землеустрою.

Згідно з Земельним кодексом України ч.2 стаття 168 “Власники земельних ділянок та землекористувачі мають право здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок виключно на підставі розробленого у встановленому законом порядку робочого проекту землеустрою. Переміщення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) в межах однієї і тієї самої земельної ділянки, призначеної для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва та будівництва індивідуальних гаражів, здійснюється без розроблення робочого проекту землеустрою.”.

Ні у Звітах ОВД по ВЕС “Нижні Ворота”, ні у письмових офіційних відповідях “Вітропарків” нам не надали копії робочих проєктів землеустрою щодо зняття родючого шару ґрунту.Ми знаємо, що земляні роботи для ВЕУ, розпочинались без позитивних висновків ОВД та без робочих проєктів землеустрою на зняття ґрунтів – просто екскаваторами та грейдерами по пасовищу.

Ймовірний сценарій для полонини Руна буде виглядати так – поки зупинена процедура ОВД та йдуть судові процеси, після Рішення цієї сесії та фактичної розробки проєктів землеустрою на зняття родючого шару ґрунту, “Вітропарки” звернуться в Державна інспекція архітектури та містобудування України за дозволом на підготовчі та будівельні роботи і почнуть рити котловани під фундаменти для 30 вітряків, як це відбувалось в Нижніх Воротах.

В каруселі наша фотофіксація, як починались такі роботи в Нижніх Воротах. Десь так буде і на полонині Руна.

Хто перший загине під бульдозерами – https://www.facebook.com/photo?fbid=685030144040297&set=a.187855723757744

Ми та інші спільноти будемо намагатися зупинити ці процеси, але на жаль, поки констатуємо, що всі державні структури ігнорують явні порушення законодавства. До прикладу Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області не здійснює державний контроль за охороною земель через мораторій на перевірки бізнесу під час військового стану, тому роби що хоч…, — додали активісти

Схожі новини